Увага! Весняна алергія!

Як несправедливо! Коли природа розквітає після довгого зимового сну, коли кожна комашка радіє лагідному весняному сонечку, і навіть кожен пеньок у квітневий день мріє знову стати берізкою, багато хто з нас просто плачуть, а ще чхають, кашляють і труть почервонілі очі. І походить все це зовсім не від надлишку почуттів, а від банальної весняної алергії.

За даними статистики в усьому світі 20-40% населення схильні до алергічних реакцій, саме нашій країні життя кожного шостого мешканця затьмарена цим захворюванням. І що ще невтішніше – з кожним роком кількість хворих на алергію зростає.

Алергічні реакції у людей проявляються по-різному, хтось цілий рік страждає від дихальної алегри, а когось неприємні прояви турбують лише під час весняного цвітіння. Алергія буває трьох видів: дихальна, харчова та контактна.
Список алергенів величезний, але до основних медики відносять шерсть тварин, пилок квітучих рослин та плісняву.
Механізми виникнення алергії до кінця не зрозумілі вченим досі, можливо це також ускладнює процес лікування хвороби.
До того ж, прогресуюча алергія може стати причиною розвитку астми. Але не варто боятися алергії, а тим більше закриватися вдома в чудові весняні дні, адже пилок з вулиці все одно проникне в приміщення звичайним вологим прибиранням з нею не впоратися. Однак, вживаючи відповідних заходів, можна постаратися максимально убезпечити себе і продовжувати радіти життю.

По науці весняна алергія називається поліноз – від лат. «Полін», що означає пилок. Перші ознаки весняної алергії зазвичай проявляються в середині квітня, як реакція на пилок вільхи, берези, ясена, клена, ліщини та ін. Наприклад, на пилок хвойних рослин алергія буває дуже рідко, оскільки вона досить велика. Буває і так, що перші ознаки весняної алергії виникають приблизно за тиждень перед цвітінням, тому що вітер приносить пилок із південних районів. Найбільшу небезпеку для алергіків становить пилок в’яза, берези, клена, дуба, вільхи, ясеня, ліщини та акації.

Зазвичай алергічні прояви перестають турбувати до кінця травня, але не всіх алергіків. Наприклад, що страждають від алергії на березовий пилок протягом року рекомендується утриматися від вживання сирої моркви, червоних яблук, персиків, абрикосів і ківі. Тим, хто страждає від алергії на ліщину, не показаний фундук.

Виявлятися поліноз може по-різному – це легкий нежить, і ураження шкірних покривів і навіть напади бронхіальної астми. Але зазвичай весняна алергія супроводжується алергічним нежитем у поєднанні з коньюктивітом.
Якщо раптом ви виявили у себе симптоми, описані в цій статті, компанія DOCOMED просить вас звернутися до дільничного терапевта. Лікар призначить Вам необхідний антигістамінний препарат у оптимальній для Вас дозі.

Будь ласка, не займайтеся самолікуванням, чітко виконуйте призначення лікаря.

Будьте здорові. З повагою, медичне таксі DOCOMED.

Leave A Comment

+38 (067) 424-99-19
+38 (066) 198-26-18